מגזין ביטקוין

שירות הכרייה בענן NiceHash נפרץ! ביטקוין בשווי 250 מיליון שקל נגנב!

0 550

האקרים פרצו לשוק הכרייה של חברת המטבעות המבוזרים, נייסהאש (NiceHash), מהארנק ביטקוין של השירות נגנבו קרוב ל- 5000 ביטקוין בשווי של כ- 250 מיליון שקל.

באתר האינטרנט של “נייסהאש” מופיע הודעה שבה כתוב שהאתר נמצא בתחזוקה. עם זאת, הצוות חשף את הסיבה האמתית של השעיית האתר באמצעות הודעה שפורסמה בערוצי המדיה החברתית של השירות, המאשר את הפחד הגרוע ביותר של המשתמשים לאחר שעות של ספקולציות מטורפות.

- Advertisement -

בהודעה של החברה נרשם, “למרבה הצער, יש בעיה ביטחונית באתר האינטרנט שלנו הארנק נפרץ והתוכן של הארנק נגנב”, החברה הוסיפה כי היא הקפיאה את כל הפעולות לפחות במשך 24 השעות הקרובות, תוך חקירה של האירוע.

על אף ש- “נייסהאש” לא אישרה את מספר הביטקוין שנגנבו, משתמשים הפיצו כתובת ארנק שמציעה כי 4,736.42 BTC – בשווי של יותר מ -62 מיליון דולר בשער החליפין הנוכחי – רוקן מהארנק החם של החברה.

החברה ציינה, כי בנוסף לחקירה פנימית, הם פנו אל “הרשויות הרלוונטיות ואכיפת החוק” וכי הם פועלים “לתקן את העניין בימים הקרובים”.

בינתיים, הם יעצו למשתמשים לשנות את כל הסיסמאות המקוונות שלהם, שכן כיום לא ברור אילו נתונים האקרים הצליחו להשיג בנוסף לכספים הגנובים.

נייסהאש נוסדה בשנת 2014,  החברה איפשרה למשתמשים לקנות ולמכור כוח כרייה דרך השוק המקוון שלה. בדרך זו, משתמשים יכלו ליהנות מכריית ביטקוין ומטבעות מבוזרים נוספים מבלי לרכוש או להפעיל את הציוד עצמו. עם זאת, כפי שהוכיח האירוע הזה, שירותי כריית ענן נושאים למשתמשים סיכונים נוספים לעומת ההפעלה של החומרה של עצמו.

 

You might also like
Comments
טוען...