מגזין ביטקוין

קבוצה מסתורית בשם BitPico מתכוונת להפעיל את פיצול ה Segwit2X

0 132

קבוצה הפועלת תחת השם “BitPico” הבטיחה כי היא תפעיל את פיצול ה- SegWit2x כמתוכנן למרות ההחלטה של ​​הצוות המקורי להשעות את הפיצול ללא הגבלת זמן.

כפי שפורסם בסטושי אתמול, צוות SegWit2x – הכולל את היזם ג’ף גרזיק ( Jeff Garzik), מנהל הפרויקט, מייק בלש (Mike Belshe), ומנכ”ל ביטמן (Bitmain), ג’יהאן וו (Jihan Wu) – פרסמו הודעה משותפת לביטול הפיצול המתוכנן עד להסכמה רחבה יותר על השדרוג. עם אישים משפיעים אלה, הקוראים להשעיית הפיצול, נשמה הקהילה אנחת רווחה.

- Advertisement -

עם זאת, לפחות ישות אחת נדרשת כדי להפעיל את הפיצול כמתוכנן. אותו אדם או קבוצה הוא BitPico, ישות לא ידועה.

BitPico טוענת שהם אחראיים ל- 30% מכוח הכרייה ברשת הביטקוין והם האחראיים לירידת כוח הכרייה ברשת הביטקוין ב 30% אתמול (נציין שלא הייתה כזאת)

 

מה זה BitPico?

החלק המשמעותי ביותר באיום של BitPico לבצע את פיצול ה- SegWit2x הוא שהוא, היא, או הם שולטים ב- 30% מכוח הכרייה והיעלמו אותו מהרשת. אבל למרות טענה זו מודגש, אף אחד לא בטוח למדי מה או מי הם BitPico. מה שעושה את היתכנות הפיצול כמתוכנן ללא בטוח בכלל.

ראשית, BitPico לא חתמה על הסכם ניו יורק (NYA) שהציב את SegWit2x, והוא גם לא נרשם על ידי Bitcoin.org ברשימת תומכי SegWit2x. אם BitPico באמת משפיעה כמו שהיא טוענת, בהחלט יהיו ראיות נוספות לקיומה.

שנית, BitPico טענה בדוא”ל בחודש שעבר שהבריכה שלהם היוותה 1.72% מכוח הכרייה העולמית וכי הם היו בתהליך של הוספת עוד 3-4% עד סוף אוקטובר. אז על פי ההודאה שלהם, כוח הכרייה שלהם ברשת הביטקוין גדל ב 24% בפחות משבועיים – תרחיש שהוא מאוד לא סביר, במיוחד בהתחשב בכך שלקבוצה יש טביעת רגל קטנה מאוד באינטרנט מלבד מאגר Github ריק וחשבון טוויטר דליל.

שלישית, למרות ששיעור כוח הכרייה בירידה קלה מאז יום רביעי, הירידה לא מגיעה ל 30%, והיא ככל הנראה חלק מהתנודות הרגילות של הרשת.

לבסוף, האיום נראה לא אמין גם אם נקבל את טענת הקבוצה שהיא אחראית ל -30% מכוח הכרייה, זה לא מספיק כדי להפוך את SegWit2x ל”שרשרת החזקה”, החברות התומכות ב- SegWit2x, כגון Xapo ו- Coinbase, אמרו שהן ישתמשו ברשת בעלת כוח הכרייה הגדול יותר כדי לקבוע איזה בלוקצ’יין הוא “ביטקוין”.

בהתחשב בגורמים אלה, לא נראה כי צריך לקחת ברצינות את האיום של BitPico להפעיל את פיצול ה- SegWit2x.

You might also like
Comments
טוען...