מגזין ביטקוין

מילון סטושי – מילים שחובה לדעת!

1 684

מטבעות מבוזרים הפכו להיות נושא שיחה פופולרי, אתם רוצים להבין את השיחה כאשר מדובר ב- ביטקוין. אם לא, אתם לפחות רוצים להבין מה סבא אליהו אומר ליד שולחן ארוחת הערב, כאשר הוא אומר שלא מעניין אותו כל ה- FUD הוא ממשיך HODLing.

יש קבוצה של מילים, שאתם יכולים להיות בטוחים שיבואו בשיחה הקשורה למטבעות מבוזרים. הבנה טובה של המילים האלה יאפשרו לכם להבין טוב יותר מטבעות מבוזרים ויספק לכם בסיס הגון כדי לגדל את הידע שלכם.

- Advertisement -

לכן, הכנו את מילון סטושי – שבו נתרגם לשפה פשוטה את כל אותם המילים.

 

מילון סטושי

“satoshi”: “סטושי”, בפרוטוקול הביטקוין, יש חוקים שנכתבו מראש. אחד החוקים הכי בולטים וחשובים הוא – מספר המקסימום של המטבעות שאפשר לייצר,  21 מיליון מטבעות ביטקוין. זאת אומרת שברשת הביטקוין, לעולם לא יהיה יותר מ21 מליון מטבעות. כל מטבע יכול להיות מחולק ל100 מיליון חלקים, החלק הכי קטן נקרא סטושי על שם ממציא הביטקוין.

0.00000001 = סטושי

“Blocks”: “בלוק”, כל עסקה המתרחשת ברשת ה- ביטקוין, נרשמת בקובץ שמוגבל לגודל מסוים הנקרא בלוק. בלוק מכיל כמה מהעסקאות האחרונות שבוצעו ברשת ה- ביטקוין. בלוק יכול להיחשב כספר חשבונות.

“Blockchain”: “בלוקצ’יין”, אנו יודעים שבלוק הוא ספר חשבונות של העסקאות העדכניות ביותר שהתרחשו ברשת ה- ביטקוין, ואנו יודעים שכל בלוק מוגבל לגודל מסוים… המשמעות היא שכל היסטוריית העסקאות של ה- ביטקוין לא יכולה להיכנס לבלוק אחד.

מכיוון שכל ההיסטוריה של עסקאות ה- ביטקוין לא יכולות להשתלב בבלוק אחד. הבלוקים נוצרים זה על גבי זה,  כך שבלוקים חדשים (מידע חדש על היסטוריית העסקאות של הרשת) נוצרים על גבי הבלוקים הישנים (ההיסטוריה של העסקאות ברשת ה- ביטקוין), כך נוצר הבלוקצ’יין, שבו רשומה כל עסקה שהתרחשה אי פעם ברשת ה- ביטקוין.

“Nodes”:”צמתים”, כל מחשב המחובר לרשת ה- ביטקוין נחשב לצומת. כל צומת שומר עותק של הבלוקצ’יין ומאמת אם רצף השרשרת תקף או לא אם הצומת מוצא כי בלוק אינו בקונצנזוס עם רוב הצמתים ברשת, היא תדחה את הבלוק.

“Mining”: “כרייה”, כורים הם אלה שמאפשרים לרשת ה- ביטקוין להתקיים. התפקיד שלהם הוא לאמת עסקאות (הוספת בלוקים חדשים לבלוקצ’יין) ויצירה של ביטקוין חדשים למחזור כל 10 דקות (כאשר הם מקבלים את הפרס שלהם על גילוי בלוק).

כורי ביטקוין מפעילים פרוטוקולים באמצעות מחשבים רבי עוצמה שמנסים לפתור את האלגוריתמים המורכבים המאמתים בלוקים ומייצרים ביטקוין חדש למחזור. כאשר כורה מגלה בלוק חדש, הם מתוגמלים ב- ביטקוין טרי כעסקה הראשונה בבלוק הבא. נכון לעכשיו, הפרס על גילוי בלוק הוא 12.5 ביטקוין. יתר על כן, אם כורה מגלה בלוק, הם מקבלים את עמלות כל העסקאות בבלוק שהם מגלים.

“Alternative Coins י(altcoins)”:” מטבעות אלטרנטיביים”, הם מטבעות מבוזרים אלטרנטיביים לביטקוין המטבע האלטרנטיבי הכי פופולרי הוא ה- איתריום (ETH). באתר CoinMarketCap יש מידע על 1,318 מטבעות מבוזרים שונים.

“Initial Coin Offering י(ICO)”: הצעת רכש ראשונית בדומה ל- IPO (הנפקה ראשונית), ICO מאפשר לעסקים לגייס הון. ב- ICO, עסקים מוכרים אסימונים וירטואליים לתומכים, הניתנים להחלפה או למסחר במטבעות אחרים, או אפשרות לרכוש מוצרים או שירותים מעסק זה במועד מאוחר יותר.

“HODL י(Hold On for Dear Life)”: להחזיק את ה- ביטקוין שלכם לטווח הארוך, ההפך ממסחר פעיל של ביטקוין או החזקה של ביטקוין לתקופות קצרות של זמן.

HODL נולד בשנת 2013 כאשר משתמש בפורום Bitcointalk.org פרסם פוסט שכותרתו בטעות הייתה: “I AM HODLING”, כאשר התכוון להקליד “I AM HOLDING”. מאז, קהילת המטבעות המבוזרים אימצה בחוזקה את הלקסיקון החדש.

“FUD י(Fear, Uncertainty, Doubt)”: פחד, אי ודאות וספק כאשר הקהילה קוראת לחדשות FUD, הם בעצם אומרים כי החדשות שפורסמו אינם אובייקטיביים או רלוונטיים אלא דיבור שיש לו את היכולת להשפיע על המחיר. לדוגמה, אנשים רבים התייחסו לחדשות כי סין אסרה כריית ביטקוין כ- FUD. חדשות שנופלות לתוך הקטגוריה FUD יכולות להיחשב יותר כשמועה או טקטיקה להפחיד מאשר חדשות המספקות מידע רלוונטי לגבי אירועים נוכחיים.

 

יש מילים שלדעתכם צריכות להופיע במילון סטושי? רשמו לנו בתגובות למטה.

You might also like
Comments
טוען...