מגזין ביטקוין

כרייה בדפדפן – דרך חדשה להרוויח מאתרי אינטרנט

0 368

Coinhive כורה (Monero (XMR שפועל על דפדפני האינטרנט של המשתמשים כאשר הם מבקרים באתרים מסוימים (אל תדאגו, אנחנו לא מפעילם שום דבר בסגנון באתר זה). לאחרונה, אתר הטורנט The Pirate Bayואתר Showtime של סי-בי-אס נתפסו מפעילים את השירות של Coinhive על דפדפני המבקרים ללא ידיעתם ​​או הסכמתם.

לפני שנכנס לדיון על אופן השימוש ב- Coinhive כדי לייצר רווחים מאתרי אינטרנט, נדון תחילה מדוע בעלי אתרים ירצו להשתמש בו במקום ייצור הכנסות מפרסומות.

 

- Advertisement -

השתלטות חוסמי הפרסומות

תוכנה שחוסמת פרסומות באתרי אינטרנט – המכונות בדרך כלל חוסם מודעות הופכת במהירות לסטנדרט. על פי PageFair, חברה שהוקדשה לניתוח של מגמה זו, כ -615 מיליון מכשירים השתמשו במודעות לחסימת מודעות בסוף שנת 2016. מספרו הכולל של משתמשי האינטרנט באמצע שנת 2016 נאמד ב -3.4 מיליארד. משמעות הדבר היא שכ -20% מהמשתמשים משתמשים בחוסמי מודעות.

מכיוון שרוב חוסמי המודעות קלים להתקנה ובחינם, עבור המשתמשים שלהם אין כמעט חסרונות להפך, הרבה יתרונות. חוסמי המודעות הפופולריים ביותר כוללים את Adblock Plus, AdBlock ואת המומלץ ביותר uBlock Origin .uBlock Origin כולל גם מסנן עבור Coinhive שחוסם לאתרי אינטרנט גישה חופשית לכוח של המעבד שלכם וכך חוסם את האפשרות לאתרי אינטרנט לבצע כרייה דרך הדפדפן שלכם.

בנוסף לחסימת מודעות, ישנם משתמשים שלקחו את הנושא צעד קדימה. ותוקפים את המפרסמים בעזרת AdNauseam. התוסף הזה לא רק חוסם מודעות, אלא גם מזייף קליקים לפרסומות שמוצגות, ומייצר תנועה מזויפת על חשבונם של המפרסמים ובכך מבזבז את תקציבי הפרסום שלהם, האמינות והיעילות של הפרסום המקוון.

 

מטבעות מבוזרים כפתרון לבעיה

The Brave Browser הוא דפדפן שמנסה לפתור את הבעיה בעזרת מטבעות מבוזרים. דפדפן זה חוסם מודעות באופן אוטומטי, או לפחות מחליף אותן במודעות המכבדות פרטיות. הדפדפן מאפשר למשתמשים להרוויח טיפים בביטקוין אם הם בוחרים להציג את המודעות. וגם מאפשר למשתמשים לממן אתרים שמשתתפים על ידי הקצאה אוטומטית של טיפים בביטקוין בהתבסס על כמות הזמן שהם מבלים בכל אתר.

Coinhive מציג פתרון ישיר יותר למונטיזציה של תוכן. השילוב של הסקריפט Coinhive לאתר נותן גישה למעבדים של המבקרים בכדי לבצע כרייה של המטבע המבוזר מונרו Monero. ההכנסות מתחלקות בין האתר שמפעיל את הסקריפט לבין Coinhive, המקבלים 30%. מדובר בעמלה די גדולה, אבל בקרוב צפויה לצאת גרסת קוד פתוח לסקריפט דומה בשם Harvest, שתאפשר למפעילי האתר לשמור על מלוא ההכנסות של הכרייה.

בהתאם למספר המבקרים שהאתר מקבל והזמן שבו מבקרים אלה נשארים באתר (ומחיר ה- XMR וקושי הכרייה), רווחים מ Coinhive עשויים לאפשר לאתר לוותר על אפשרויות מונטיזציה אחרות כגון מודעות.

Coinhive מציעים מספר אפשרויות

  • “Captcha” שמבצע מספר מוגדר של “האשים-hashes”. שלא כמו captcha רגיל, הוא אינו מסוגל להבחין בין בני אדם לבוטים. עם זאת, הוא יעיל על הגבלת שיעור פעולות, והוא מאבטח נגד DDoS או נגד ספאם. בגלל שעלות הכרייה היא גבוה יותר מאשר הרווח על דואר זבל, לבוטים לא יהיה תמריץ כלכלי לעשות זאת.

 

  • קישור להפניה מחדש (מקצר קישורים – ShortLinks) באמצעות הקידומת cnhv.co. מספר “האשים hashes” שהוגדר יקבע את מידת העיכוב, אבל ערך הזמן ישתנה בהתאם לכוח המעבדים של המשתמשים. קישורים להפניה מחדש שימושיים במיוחד לשיתוף קישורים על מדיה חברתית, במיוחד בטוויטר.

 

  • כתהליך כרייה מתמשך. מצב זה הוא אופטימלי עבור אתרים שבהם משתמשים מקדישים זמן רב לביצוע פעולות כגון גלישה בתוכן, קריאת כתבות, צפייה בסרטונים או הפעלת משחקים. כל זמן שהגולש משאיר את דף האינטרנט שמשתמש בסקריפט פתוח, המעבד שלו יבצע כרייה עבור בעלי האתר.

 

You might also like
Comments
טוען...