מגזין ביטקוין

איך פיצול הביטקוין גורם למחיר לעלות ולרדת?

0 331

בפיצול של ביטקוין גולד (BTG) לפני יומיים, השוק עשה כמה מהלכים מעניינים.

מחיר הביטקוין הגיע לשיא חדש בכל הזמנים ב -20 באוקטובר 2017 – חמישה ימים לפני הפיצול ביטקוין גולד (BTG) – מחיר הביטקוין (BTC) עולה על 6,000 $ בפעם הראשונה ובסופו של דבר מטפס לתחום ה- 6200 $.

- Advertisement -

ברגע ששרשרת מתפצלת, פתאום אתם הבעלים של מספר אסימונים מפוצלים השווה למספר אסימונים שהיו לכם על רשת הביטקוין. הסיבה לכך היא שהשרשרת החדשה היא עותק מדויק של הבלוקצ’ין של ביטקוין עד לנקודה שבה מתרחש הפיצול.

כאשר רשת ביטקוין קאש (BCH) פוצלה מהשרשרת הראשית, בעלים של ביטקוין הפכו לבעלים של סכום שווה ערך של ביטקוין קאש (BCH). זאת משום שהרשתות זהים עד הפיצול. אם בבעלותכם 10 BTC לפני הפיצול, אתם בעלי 10 ביטקוין (BTC) ו 10 ביטקוין קאש (BCH) לאחר הפיצול.

זהו המקום שבו המדרון הופך חלקלק. אנשים או ארגונים עם סכומים בלתי נתפסים של כסף יכולים להשתמש בפיצולים כהזדמנות לסחוט את רשת הביטקוין ואת הרשת המפוצלת עבור רווחים עצומים כאשר פיצולים מתרחשים.

 

הכנה לפיצול

נניח שיש לנו 35,000 ביטקוין; לפי שווי של 5,000 דולר לביטקוין, הנכסים הדיגיטליים שלנו הם בשווי של 175,000,000 דולר. בדיוק כמו כל אחד עם כמויות גדולות של כסף שהושקעו בשוק, אנו נקדיש תשומת לב לחדשות שעשויות להשפיע על עמדתנו בשוק זה. אנו לומדים שהולך להיות פיצול ברשת הביטקוין והפיצול יצור אסימון חדש, ביטקוין קאש (BCH).

אנחנו מצפים לקבל 35,000 אסימוני ביטקוין קאש (BCH) בנוסף ל- 35,000 ביטקוין (BTC) שלנו לאחר הפיצול. אם לפני הפיצול נגדיל את עמדתנו בביטקוין, נהיה הבעלים של יותר ביטקוין קאש (BCH) לאחר הפיצול.

עם זאת, משום שאנחנו שחקנים גדולים (לווייתנים) כשאנחנו קונים ביטקוין (BTC) בסכומים גדולים אנו מייצרים “קיר קנייה” שמריץ את המחיר כלפי מעלה.

מכיוון שאנחנו משקיעים משכילים, אנחנו מחליטים להגדיל את ההחזקה בביטקין, כך שבבעלותנו יהיה 50,000 ביטקוין לפני הפיצול. עכשיו, כאשר המזלג מתרחש, אנחנו מצפים לקבל 50,000 ביטקוין קאש (BCH) בנוסף ל- 50,000 ביטקוין (BTC) שלנו.

 

מה קורה כשפיצול מתרחש?

כאשר רשת הביטקוין (BTC) מתפצלת, חלק מהערך שנמצא ברשת הביטקוין (BTC) מתחלק לרשת המפוצלת. כאשר ביטקוין קאש (BCH) התפצלה מרשת הביטקוין (BTC), הערך של הביטקוין (BTC) ירד מ 2800 $ ל 2700 $ (יולי 23,2017).

כתוצאה של הפיצול, ביטקוין קאש (BCH) נוצר והיה מוערך סביב ה- 555 $ בזמן ההשקה שלו. (23 ביולי 2017).

כאשר מחיר הביטקוין (BTC) ירד מ -2,800 ל -2,700 דולר, הנכסים הדיגיטליים שלנו (BTC) ירדו מ -140 אלף דולר ל -135 אלף דולר, הפסד של 5 מיליון דולר. עם זאת, בגלל הפיצול, עכשיו יש לנו 50,000 ביטקוין קאש (BCH) בשווי 555 דולר לאסימון. בגלל שאנחנו משקיעים משכילים ואין לנו תוכניות להשתמש בביטקוין קאש (BCH), אנחנו מיד נמכור את הביטקוין קאש (BCH) שלנו.

נמכור את כל ה- 50,000 ביטקוין קאש (BCH) שלנו ב- 27,750,000 דולר. רווח יפה של כמעט 28 מיליון דולר כדי לפצות על הפסד 5 מיליון דולר שנגרם לנו עקב הירידה במחיר הביטקוין. בסופו של יום, נרוויח בסביבות 23,000,000 $ מהפיצול.

יש משקיעים רבים שעשויים לבצע אסטרטגיה דומה או אפילו יעילה יותר בפיצולים. הם קונים הרבה ביטקוין (BTC), לפני פיצול מרוויחים את האסימונים החדשים, מוכרים מהר את האסימונים החדשים עבור רווח ולאחר מכן מוכרים את הביטקוין (BTC) שלהם כי המחיר שלו לא משקף את ערכו האמיתי.

אנשים כאלו נקראים לווייתנים: אנשים שמחזיקים בהרבה ביטקוין, וקנייה ומכירה שלהם מסוגלים לזעזע את השוק. מספיק שכמה שחקנים גדולים בודדים יבצעו אסטרטגיה דומה ויניעו את הערך של הביטקוין למעלה או למטה, כאשר פיצול קורה, המחיר של הביטקוין לא ישקף את הערך האמיתי שלו.

משקיעים משכילים יודעים כי מחיר הביטקוין עשוי להיות גבוה ולא לשקף נכון את ערכו האמיתי בזמן פיצול. המשקיעים הגדולים מקטינים את ההחזקות שלהם במטבע לאחר שהם הוציאו לפועל את אסטרטגית הפיצול שלהם. הסיבה לכך היא שהם מצפים שמחיר הביטקוין ירד ויתקן את עצמו לערך שמשקף אותו יותר נכון.

יש אנשים רבים שמחזיקים עמדה גדולה יחסית בשוק הביטקוין, כאשר אנשים אלה מקטינים את ההחזקות שלהם בביטקוין (או מוכרים הכל) הם מניעים את המחיר כלפי מטה ומייצרים “בהלה” מה שגורם לאנשים למכור גם את הביטקוין שלהם וגורם למחיר לרדת עוד יותר.

אחרי המכירה הגדולה של המטבע המפוצל – כי המשקיעים מוצאים אותו כחסר ערך עבורם להחזיק לטווח ארוך וביטקוין – כי המשקיעים יודעים כי המחיר הוא גבוה באופן מלאכותי לטווח הקצר בשל אסטרטגיית השוק שלהם – המשקיעים מנצלים את מחירו הנמוך של הביטקוין וקונים אותו בחזרה במחיר נמוך יותר ממה שהם מכרו.

You might also like
Comments
טוען...